تاریخچه تیشرت

تاریخچه تیشرت – آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه تی شرت به عنوان یک اصل اساسی در مد و فرهنگ جهان ظاهر شد؟ در اصل به عنوان لباس زیر طراحی شده بود، تی شرت به اصلی ترین کالای پوشاک – و قدرتمندترین – تبدیل شده است.

امروزه تیشرت جزء اصلی ترین پوشاک انسان است. این پوشاک ساده آنقدر در فرهنگ جهانی گنجانیده شده است که به راحتی می توان فراموش کرد، که، عمر و تولید تیشرت بسیار کم است.

سرچشمه تی شرت به اواخر قرن نوزدهم باز می گردد، زمانی که کارگران لباس های خود را نصف می کردند تا گرمای شدید تابستان را طاقت بیاورند.

اولین تیشرت‌‌ها به عنوان لباس زیر بدون دکمه به دوران جنگ بین مکزیک و آمریکا بین سالهای ۱۸۹۸ تا ۱۹۱۳ برمی‌گردد، هنگامی که نیروی دریایی آمریکا شروع به رواج دادن تیشرت به عنوان لباس زیر کرد.

تصویر تاریخچه تیشرت

این لباس جدید، به سرعت به عنوان لباس کار بین کشاورزان و کارگران صنایع مختلف رواج پیدا کرد. از آنجاییکه به راحتی پوشیده می‌شد، تمییز کردنش آسان بود و البته ارزان بود، بین پسران جوان محبوب شد. کلمه تیشرت در سال ۱۹۲۰ در فرهنگ لغت مریام وبستر ثبت شد، و دلیل نامگذاریش به T-Shirt از روی ظاهر آن بود.

همزمان با رکود بزرگ تیشرت به عنوان لباس پیش‌فرض برای انجام کارهای مزرعه، و همچنین پوشش بالاتنه استفاده می‌شد. در طول جنگ جهانی دوم تیشرت بین مردان نیروی دریایی بسیار رواج پیدا کرد، و کم کم پوشیدنش همراه شلوار فرم بین سربازان عادی شد. اما بعد از اینکه مارلون براندو در سال ۱۹۵۱ در فیلم اتوبوسی به نام هوس با تیشرت ظاهر شد، این لباس محبوب‌تر شد و در رده لباس‌های فشن قرار گرفت. اغلب پسران هنگام کار یا بازی خارج از خانه ، این تیشرت را می‌پوشیدند و همین باعث شد که کم کم به عنوان لباس معمولی و گاه به گاه پوشیده شود.تاریخچه تیشرت2 تصویر

در سال ۱۹۶۰ چاپ روی تیشرت به جهت بیان عقاید، تبلیغات، در تظاهرات و یادگاری دادن محبوب شد و رواج پیدا کرد.

امروز تیشرت به عنوان یکی از لباس‌های محبوب پوشیده می‌شود، و در طرح‌ها و رنگهای مختلف در دسترس است. شرکت‌‌های مختلفی در جهت برندینگ از تیشرت استفاده میکنند.

منبع: realthread

برای خرید تیشرت از فروشگاه اینترنتی مده تو کلیک کنید