چگونه لباس بخریم

چگونه لباس بخریم – خرید لباس با کیفیت لزوما به معنای خرج کردن مقدار زیادی پول نیست.

در حقیقت شما با صرف زمان کوتاهی برای آنچه که به دنبالِ آن هستید، می توانید یک لباس با کیفیت را با قیمتی کاملا منطقی خریداری کنید.

به دنبال پیروی از توصیه ها و نکاتی که در زیر آمده است مطمئن باشید که از خرید لباس خود هرگز پشیمان نخواهید شد.

1 – اقلام درون کمدتان را لیست کنید

کمد لباس

لیست کردن اقلام درون کمد، ساعت ها زمان می برد، ولی یک راه عالی ست برای اینکه بدانید چه چیزهایی دارید و چه چیزهایی را دیگر احتیاج ندارید. در هنگام تهیه لیست، همه لباس های داخل کمدتان را امتحان کنید.

2 – یک دوست خوش لباس داشته باشید تا در انتخاب نوع لباس پوشیدن کمکتان کند

خرید لباس همراه با دوستان

خیلی از ما، هنگام خرید لباس، همیشه انتخابمان یک جور و بی تغییر است. اگر فردی خوش سلیقه در انتخاب لباس باشیم، اما ندانیم که چگونه آن ها را با هم ست کنم. هیچ وقت به ظاهری شیک و جذاب نخواهیم رسید.

3 – به مواد استفاده شده در الیاف پارچه دقت کنید

بررسی جنس لباس هنگام خرید

بافت های طبیعی مانند کتان، پنبه، ترمه، و پشم، دوامشان از بافت های غیر طبیعی بیشتر است. اما یک استثنا هم هست:پارچه های جین و لباس های ورزشی نیز بسیار با دوام هستند.

ارول دیویدسون ، بنیانگذار مد و لباس درنیویورک می گوید : از خود بپرسید: آیا این لباس نیاز به مراقبت ویژه هنگام استفاده و شستشو دارد و مثلا اگر قرار است من 30 دلار برای خرید این لباس هزینه کنم آیا شستشوی این لباس راحت است و یا اینکه رنگ می دهد و شستن آن بسیار سخت است و این یک نشانه بر مطمئن بودن الیاف استفاده شده در آن است.

4 – خارج از فصل خرید کنید

تخفیف به هنگام خرید لباس

می دانیم که قانون عرضه و تقاضا روی قیمت ها تاثیر گذار است، و می‌دانیم این قانون شامل لباس ها هم می شود. بر این اساس بهترین زمان برای خرید لباس، آخر هر فصل است، زیرا تقاضا کمتر است.

معمولا مردم پالتوهای زمستانه را وقتی می خرند که دمای هوا پایین باشد. یک خریدار باهوش، صبر می کند تا سردترین روزهای زمستان طی شود، سپس لباس های زمستانی را با تخفیف های واقعی می خرد.

5 – با مد پیش نروید

لباس ریحانا

در زمان خرید لباس مهم ترین اولویتی که باید داشته باشید این است که، آیا ظاهر شما با لباس مورد نظر‌‌تان هم‌خوانی دارد؟

هم‌ اکنون که این مقاله را می‌خوانید، کمپانی‌های بسیار زیادی در حال تولید مدل های جدیدی از لباس هستند، که با تبلیغات گسترده، پول کلانی را بدست می‌آورند.

6 -متناسب با فرم بدن لباس بپوشید

خرید لباس متناسب با فرم بدن

شوشانا گروس (Shoshanna Gruss) یکی از طراحان به‌نام مد و لباس معتقد است که “وقتی فرم و مدل لباس متناسب با اندام خودتان را پیدا کردید، باید همیشه از همان مدل خاص پیروی کنید”

برای مثال اگر ریزنفش هستید شاید بهتر باشد پیراهن‌های ماکسی خیلی بلند نپوشید و یک پیراهن کمربنددار با قد تا بالای زانو را جایگزین آن کنید یا اگر بالاتنه درشتی دارید بهتر است بلوز با راه راه‌های افقی را فراموش کنید و به جای آن طرح‌های ساده یا لباس‌های بدون طرح را انتخاب کنی

7 – ذهنتان را برای انتخاب‌های نو بازکنید

خرید لباس جدید

وقتی لباسی را انتخاب می‌کنید که از مدل آن خوشتان می‌آید و خیلی خوب روی بدن شما می‌نشنید، بهتر است سراغ جمله ” این لباس سلیقه من نیست” نروید! همیشه ذهنتان را برای تجربه‌های تازه باز نگه دارید.

8 – به برندها وفادار باشید

برند لباس

این نکته‌ای است که می‌توانید از کیت میدلتون دوشز کمبریج یاد بگیرید! اگر لباس‌های یک برند با سلیقه شما متناسب است به آن وفادار بمانید چون احتمالا تمام مجموعه‌های آینده آن برند هم مناسب شما است!

این کاری است که کیت میدلتون در انتخاب استایل‌های خود انجام می‌دهد، استفاده از برندهای همیشگی و طراحان خاصی که از گذشته برای او لباس طراحی می‌کرند.

9 – جزئیات لباس را بررسی کنید

بررسی بافت لباس

به هنگام خرید لباس به دکمه ها و زیپ لباس و دیگر مواردی که ممکن است در لباس کار شده باشد دقت کنید و از سالم بودن آنها مطمئن باشید و همچنین باید نگاه کنید که درزهای لباس حداقل به اندازه یک تا دو سانت اضافه پارچه داشته باشد تا در صورت نیاز به گشاد کردن لباس راه حلی برای آن  وجود داشته باشد.

10 – شما باید مد را جدی بگیرید ، چرا که لباس شما از شخصیت شما سخن می گوید

نقش لباس در جذابیت

قضاوت در مورد شخصیت انسان ها  از روی لباسی که می پوشند یک عادت همیشگی است . هر چند نوع لباس پوشیدن واقعا فقیر بودن و ثروتمند بودن آدم ها را نشان نمی دهد ، اما در یک نگاه کلی برای قضاوت در مورد شخصیت آدم ها بسیار اهمیت دارد.

پس به مدل و نوع لباسی که می پوشید دقت زیادی کنید و مخصوصا به هنگام حضور در جلسات مهمی چون مصاحبه ی شغلی ،اینکه چه لباسی می پوشید بسیار اهمیت دارد و یکی از مهم ترین موارد این است که از پوشیدن لباستان لذت کافی ببرید و آن را دوست داشته باشید.

اینکه بدانید چه لباسی را در کجا و کی بپوشید نیاز به آموزش ندارد و آموختنی نیست. بلکه تنها نیاز به تجربه دارد و باید از دیگران و تجربیات آنها و خود استفاده کرد.