چگونه جذاب باشیم- همه ما انسان ها دوست داریم جذاب و دوست داشتنی باشیم.
تمایل به دوست داشته شدن و مورد توجه واقع شدن در همه انسان ها است و اگر کسی این ویژگی را نداشته باشه شاید باید کمی تردید کنه!

اول ، جذابیت چیست؟ اکثر مردم جذابیت رو با زیبایی اشتباه میگیرند. مطالعات نشان داده اند که گرچه جذابیت ظاهری مهم است ، اما شخصیت شما حتی از ظاهر شما نیز مهم تر است.

اما چگونه جذاب باشیم ؟

در ابتدا باید بگم که قرار نیست درباره نکاتی مثل جوان شدن پوست یا کوچک تر شدن بینی صحبت کنیم. جذابیت را از دیدگاه روانشناسی تعریف خواهیم کرد که در تحقیقات دانشمندان ثابت شده است.
اگر مقاله را تا انتها بخوانید و به آن عمل کنید به شما این اطمینان را خواهم داد که جذاب تر خواهید شد.

1. استایل خود را پیدا کنید

استایل در جذابیت

در دنیایی زندگی می کنیم که اکثر مردم همراه با مد تغییر می کنند. این که یک مدل مو در یک بازه زمانی بین مردم محبوب می شود، هیچ دلیلی وجود ندارد که این مدل مو حتما همه را جذاب تر می کند، بلکه ممکن است تاثیر عکس داشته باشد و جذابیت شما را کاهش بدهد.

سعی کنید هر چند وقت یکبار ظاهر خود را تغییر بدید
مدل های مختلف را امتحان کنید و سبک خاص خودتان را داشته باشید.

2. اعتماد به نفس داشته باشید

اگر فن بیان خوبی یا ظاهر جذابی داشته باشید اما اعتماد به نفس کافی نداشته باشید، تبدیل می شوید به انسانی ضعیف که بدترین اتفاقات در زندگی برایتان رقم خواهد خودد. بگذارید کمی خودمانی تر مطلب رو جلو ببرم.

در دوران مدرسه همیشه برای من سوال بود که چرا بعضی از همکلاسی های من با این که جذابیتی ندارند یا حتی از شعور کافی برخوددار نیستند:) چگونه می شود که می توانند انقدر راحت با جنس مخالف خود رابطه برقرار کنند. سال ها گذشت تا فهمیدم که تنها ویزگی که باعث میشد نسبت به بقیه فرق داشته باشند، اعتماد به نفسشان بود. از این که بخواهند ارتباط جدیدی با دیگران برقرار کنند نمی ترسیدند، شانس خود را امتحان می کردند، خیلی وقت ها با یک نه محکم روبرو میشدند، اما این نه اصلا برایشان مهم نبود. مهم این بود که حداقل شانس خودشان را امتحان میکردند

3. اعتماد به سقف !

تاثیر خودخواهی بر جذابیت

در این بین افرادی هم هستند که خود را برتر از دیگران می دانند!
افرادی مغرور و البته خودخواه که حتی اگر واقعا هم ویژگی ها خوبی داشته باشند نمی توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند

تا حالا به این فکر کردید که چرا فیلم هایی مثل سریال پایتخت که  هیج سوپر استاری ندارد یا خبری از خانه های گران قیمت نیست اما بین قشر ضعیف یا متوسط جامعه بسیار پرطرفدار است؟
مهم ترین دلیل آن این است که مخاطبان خیلی راحت می توانند با این فیلم احساس نزدیکی، بین شخصیت ها و اتفاقات بکنند. موضوعاتی مثل : بی پولی، دین، خانواده و… که اکثر مردم می توانند باهاش ارتباط برقرار کنند

این مثال را زدم که بدانید زمانی که در جمع به صورت مداوم از خود تعریف می کنید، افرادی که صحبت های شما را می شوند، خود را با شما مقایسه می کنند و هیچ ویزگی مشابه ای با شما پیدا نمی کنند در نتیجه رابطه ای شکل نمی گیرد.

اگر می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش بدهید بهتون توصیه می کنم حتما این جمله را که دکتر هلاکویی گفته اند: ((من از هیچکس بهتر و بالاتر نیستم، هیچکس از من بهتر و بالاتر نیست، همه برابریم)) را تکرار و تفکر کنید.

4. جذابیت با زبان بدن

زبان بدن بر جذابیت

زبان بدن می تواند از هر لباسی جذاب تر باشد. این که فکر می کنید هنگام ارتباط با کسی، اگر اخم کنید و یا دست هایتان را در جیب هایتان بکنید جذاب تر خواهید بود، سخت در اشتباه هستید. به مجری های جذاب و پرطرفدار تلوزیون دقت کنید، هنگام حرف زدن ، گوش دادن، مدام در حال تغییر حالت بدن هستند از حالت ابرو ها گرفته تا دست ها زیرا هر مجری مبتدی که در کلاس های آموزشی فن بیان شرکت می کند یکی از مهم ترین فصل های درسیش زبان بدن خواهد بود.
درباره زبان بدن اطلاعات بیشتری کسب کنید و مطمئن باشید در جذابیت شما تاثیرات بسزایی خواهد داشت.

5.در انتخاب لباس دقت کنید

چگونه جذاب بشویم

لباس ها تاثیر بسزایی در جذابیت شما دارند، خوب یا بد باید این مسئله را بپذیریم که مردم شما را در نگاه اول از روی ظاهر لباستان قضاوت می کنند. در انتخاب لباس نهایت سلیقه را به خرج بدهید

6. زندگی سالم را در آغوش بگیرید.

تاثیر ورزش بر جذابیت

سلامتی تاثیر بسزایی در جذابیت داره. اگر به لحاظ احساسی و جسمی سالم به نظر برسید ، به طور خودکار جذاب تر به نظر خواهید رسید. علاوه بر رژیم و ورزش ، مدیتیشن ابزاری قدرتمند برای آرامش ذهن ، کاهش هورمونهای استرس ، بهبود خلق و خوی و پاکسازی پوست است.

7. زیبایی خود را با خوابیدن بدست آورید

تاثیر خواب بر جذابیت

مهم نیست که چقدر زیبا هستید یا چقدر آرایش می کنید،
مطالعات نشان می دهد که کسانی که کمتر می خوابند از سلامتی
کمتری برخوددار هستند، هدف از این کار اینه که از قرمز شدن چشم، و
علائم کم خوابی در چهره جلوگیری کنیم

8. از زیبایی های خود به خوبی مراقبت کنید

چگونه جذاب باشیم

دوش گرفتن اکثر مشکلات را حل می کند. مرتب دندان های خود را مسواک زده
و از نخ دندان استفاده کنید. به صورت مرتب موهایتان را شانه کنید.
ناخن های خود را تمیز نگه دارید.

بوی خوبی می دهد! عطر تاثیر بسیار زیادی در جذابیت دارد، حتما به
عطر و بوی خود اهمیت بدید، تمام این ها که گفته شد که بدانید
بهداشت شخصی بسیار مهم است.

9. تمرکز کنید

تاثیر تمرکز بر جذاب بودن

  • چه مدیتیشن باشد(تمرکز روی نفس)، چه ذهن آگاهی(تمرکز روی حال)،
    یا توجه کردن روی اتفاقاتی که در لحظه حال می‌افتد، این تمرینات
    شما را به احساس آرامش و آسایش سوق می دهد.
  • این یک تغییر جزئی با تأثیر زیاد است. خودتان را آموزش دهید تا اکنون
    در اینجا باشید و ببینید که دیگران چگونه به جذابیت شما اهمیت می دهند.

در این مقاله سعی کردم که بر اساس تحقیقات ثابت شده بهتون اطلاعات بدم نه از روی باور شخصی !

امیدوارم که این مقاله بهتون کمک کرده باشه